english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

ZTRACENI V YONKERS: Komedie

Vážené dámy, vážení pánové!
Zveme na českou premiéru cenami ověnčeného komediálního dramatu amerického autora Neila Simona (1927-2018) ZTRACENI V YONKERS. V Divadle Antonína Dvořáka hrajeme od 20. ledna.


Hra pojednává o hledání osobní svobody, o dospívání a lidech, kteří zraňují druhé, protože se jinak neumí bránit světu, který je daleko brutálnější a cyničtější než oni sami. Zachycení soužití dvou chlapců s jejich drsnou babičkou, excentrickou tetou a strýcem si vysloužilo chválu kritiků a autorovi vyneslo jeho druhou Cenu Tony za nejlepší hru a také prestižní Pulitzerovu cenu za drama. „Ztraceni v Yonkers je mojí oblíbenou hrou především proto, že si myslím, že je to moje nejhlubší hra. A přitom vůbec není autobiografická. Ale všechny postavy mají svůj předobraz v konkrétních lidech, které jsem v životě potkal,“ prozradil Neil Simon.

Hrajeme v překladu Pavla Dominika a v režii Janusze Klimszy. V roli autoritativní babičky se představí Alena Sasínová-Polarczyk, chlapce hrají Vít Roleček a Robert Finta, výstřední tetu Kamila Janovičová, strýce František Strnad. Kompletní inscenační tým a účinkující v příloze.


JIŘÍ NEKVASIL, ředitel Národního divadla moravskoslezského
a VOJTĚCH ŠTĚPÁNEK, umělecký šéf činohry NDM


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení