english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

ROK NA VSI Aloise a Viléma Mrštíkových - činohra

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu s uměleckým šéfem činohry Vojtěchem Štěpánkem pozval na první činoherní premiéru naší jubilejní sezóny 2018/19. V premiéře uvedeme 25. října v 18:30 hodin v Divadle Jiřího Myrona dramatizaci klasiky českého realismu - Rok na vsi Aloise a Viléma Mrštíkových.

 

Ke stému výročí existence Národního divadla moravskoslezského divadla připravuje činohra premiéry děl, která se v našem divadle dosud nehrála. Dramaturgie je sestavena z děl klasiků 19. a 20. století, ale také století současného. Podávají v řadě za sebou komplexní obraz o dnešním stavu společnosti. Prvním  je právě Rok na vsi Aloise a Viléma Mrštíkových. Zároveň je inscenace postavena na mimořádných hereckých příležitostech. Jsem opravdu rád, že se zde do výrazné role Faráře vrací po letech strávených v Praze pan Stanislav Šárský.

Bratří Alois a Vilém Mrštíkové: ROK NA VSI
Dramatizace a režie Vojtěch Štěpánek/ Výběr hudby  - Vojtěch Štěpánek/ Dramaturgie - Adam Gold/ Scéna  - Milan David/ Kostýmy - Marta Roszkopfová. Aktuální obsazení a více informací najdete na webu www.ndm.cz v sekci činohra.
  

Velmi rád bych Vás a Vaše rodiny také pozval na sobotní Den otevřených dveří Ateliéru pro děti a mládež při NDM.  Naše divadlo začalo pracovat s dětmi a mládeží jako první v republice a já jsem rád, že dnes už je to projekt zavedený a má také vlastní nádherné prostory. Vytvořili jsme je v rekonstruovaném komplexu Divadla Jiřího Myrona  na rohu ulic Milíčovy a Čs. legií v Ostravě. Na sobotu 20. října v čase od 9:00 do 18:00 tam připravujeme bohatý program pro veřejnost - hry a workshopy pro děti, divadelní představení, výstavu fotografií dosavadní činnosti. Slavnostní otevření Ateliéru je v plánu v 15:00 hodin. Podrobný program cel&eacu! te;ho dne najdete například na fb stránce Ateliéru.

V úctě Váš
Jiří Nekvasil
ředitel Národního divadla moravskoslezského
HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení