english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

NAŠE TŘÍDA - činohra

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu s uměleckým šéfem činohry Vojtěchem Štěpánkem pozval na druhou činoherní premiéru naší jubilejní sezóny 2018/19.
Dne 8. listopadu 2018 uvedeme v premiéře na scéně Divadla Antonína Dvořáka v 18:30 hodin drama Naše třída současného polského dramatika Tadeusze Słobodzianka.
Dramaturgie premiér činohry pro tuto sezónu je sestavena z děl klasiků 19. a 20. století, ale také století aktuálního. Podávají v řadě za sebou komplexní obraz o dnešním stavu společnosti. Klíčovou událostí Naší třídy je tzv. masakr v Jedwabném, při němž v roce 1941 Poláci povraždili své židovské sousedy a sami hrůzný čin po několik desetiletí přičítali německým okupantům. Od zveřejnění pravdy hýbe toto odhalení veřejným míněním v sousedním Polsku. Naši třídu však psal Tadeusz Słobodzianek především jako obraz nás samotných a toho, jak se k sobě dokážeme zachovat a čeho jsme byli a stále jsme vůči sobě schopni. Přijměte pozvání na výjimečný večer s aktuálním tématem!
 

Tadeusz Słobodzianek (1955): Naše třída
Režie Janusz Klimsza/ Překlad Eva Bergerová/ Překlad veršů Renata Putzlacher/ Dramaturgie Sylvie Vůjtková/ Scéna Milan David/ Kostýmy Marta Roszkopfová/ Výběr hudby Vladislav Georgiev. Aktuální obsazení a více informací najdete na www.ndm.cz v sekci činohra.
 

 

Premiéra Naší třídy je zařazena také do programu právě probíhajících Polských dnů v Ostravě. Ale nejen ta. Rád bych Vás pozval ještě před premiérou ve čtvrtek 8. listopadu v 17.30 hodin na vernisáž výstavy v Divadle Antonína Dvořáka (foyer ve 2. patře divadla). Bude zde představena polská divadelní avantgarda  meziválečného období. Vzácné fotografie a dokumenty pocházejí ze sbírek Divadelního ústavu ve Varšavě a polské Národní knihovny. Expozice mapuje jednu z nejvýraznějších epoch polského divadla a jeho největší osobnosti – mj. Stanisława Wyspiańského, Leona Schillera, Stanisława Ignacyho Witkiewicze a další.
    
V úctě Váš
Jiří Nekvasil
ředitel Národního divadla moravskoslezského

 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení