english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

NANEBEVSTOUPENÍ LOJZKA PANÁČKA - činohra

Vážené dámy, vážení pánové!


Dovolte mi, abych Vás spolu se šéfem činohry Národního divadla moravskoslezského Vojtěchem Štěpánkem pozval na opravdu výjimečnou událost: světovou premiéru dramatizace románu Oty Filipa NANEBEVSTOUPENÍ LOJZKA LAPÁČKA ZE SLEZSKÉ OSTRAVY.  Bude v sobotu 29. ledna v Divadle Jiřího Myrona.

Jevištní adaptace se ujal Tomáš Vůjtek, režie Janusz Klimsza. Hlavní roli svěřili Robertu Fintovi, pro kterého je to velká herecká příležitost a výzva! Více informací o inscenačním týmu i účinkujících najdete v přiložené pozvánce.

Román Oty Filipa patří rozhodně k dílům mimořádným. S humorem a notnou dávkou ironie až jízlivosti podává nedávnou historii Ostravy na pozadí vzniku a vzestupu slezskoostravského fotbalového klubu (podobnost s Baníkem není náhodná!).  První republika, nacismus, komunismus, pražské jaro, normalizace. Češi, Poláci, Němci, Prajzáci, Židé. To vše viděno očima hlavního hrdiny, který umí létat a dokáže rozmlouvat s mrtvými. Tomáš Vůjtek řekl v jednom z rozhovorů: „Divák se má během představení smát a cestou domů si s hrůzou uvědomit, čemu všemu se to vlastně smál.“

 

Těšíme se na Vás


Jiří Nekvasil,
ředitel Národního divadla moravskoslezskéhoHOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení