english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

VIŠŇOVÝ SAD - činohra

Vážené dámy, vážení pánové!

Srdečně Vás spolu s uměleckým šéfem činohry Vojtěchem štěpánkem zveme na další novinku.  VIŠŇOVÝ SAD Antona Pavloviče Čechova (1860 - 1904) není třeba dlouze představovat. V našem divadle se ke klasickému dramatu vracíme od prvního uvedení v roce 1925 už počtvrté. Nové nastudování v režii Vojtěcha Štěpánka bude mít premiéru v sobotu 26. března v Divadle Antonína Dvořáka.

 

Višňový sad patří k Čechovovým vrcholným dílům a rozhodně je to stále jedno z nejhranějších děl klasického repertoáru vůbec. Čechov tuto svou poslední hru dokončil v roce 1903, premiéru měla v legendárním divadle MCHAT o rok později. Sám autor označil dílo za komedii, ale je to spíše hořce tragikomický obraz tehdejší ruské společnosti i konce tradičního aristokratického uspořádání světa.

 

V hlavní roli majitelky panství Raněvské uvidíte Renátu Klemensovou, která se touto velkou rolí rozloučí se stálým angažmá v našem divadle. V Ostravě ovšem zůstává – stane se stálou členkou souboru Komorní scény Aréna, ale budete ji vídat i nadále také v našich inscenacích.

Višňový sad uvádíme v excelentním překladu Leoše Suchařípy. Scéna Milan David, kostýmy Hana Knotková. Kompletní inscenační tým najdete v příloze.

 

Těšíme se na Vás!


Jiří Nekvasil

ředitel Národního divadla moravskoslezského

 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení