english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

NĚCO PRO LIDI A TOHLE VIDE NIKDO NEUVIDÍ - činohry

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu se šéfem činohry Národního divadla moravskoslezského Vojtěchem Štěpánkem informoval o dvou komorních novinkách, které soubor uvede na jeviště v následujícím týdnu.

V pátek 15. října bude mít premiéru původní komedie Vojtěcha Štěpánka s názvem NĚCO PRO LIDI.  Štamgasti se snaží zachránit svou oblíbenou hospodu, která má být zbourána, aby tam vzniklo "něco pro lidi", ale nakonec jde o život jim samotným. Soubor činohry se s chutí vrací do prostor Divadelního klubu Divadla Jiřího Myrona, režie novinky se ujal Tomáš Jirman. Hrajeme ještě 19., 26. a 30. října, v listopadu 19. a 20. a v prosinci 3., 8. a 14.

O den později - 16. října - bude mít premiéru černá komedie britského autora Martina Crimpa TO VIDEO NIKDO NEUVIDÍ.  V režii Janusze Klimszy uvedeme v Divadle „12“. Hra přibližuje vliv praktik zkušených markeťáků na obyčejné lidi. Jak snadno jim lze podlehnout a přijmout za své vše, co nám vnutí, ačkoli to zprvu odmítáme! V hlavní roli se představí Renáta Klemensová. Další termíny se shodují s termíny repríz předchozí inscenace - hrajeme tedy také 19., 26. a 30. října, 19. a 20. listopadu a 3., 8. a 14. prosince.

 

S úctou Jiří Nekvasil, ředitel NDM


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení