english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

OTELLO - opera

Dovolte mi, abych Vás spolu s hudebním ředitelem opery NDM Jakubem Kleckerem pozval na některé ze tří posledních uvedení opery Otello na scéně Divadla Antonína Dvořáka. Dílo italského génia Guiseppa Verdiho z roku 1887 jsme nyní opět zařadili do programu. Diváci jej ovšem u nás uvidí a uslyší už pouze třikrát. Známý tragický příběh Othella, mouřenína benátského, který Shakespeare napsal v roce 1604 a který dodnes uchvacuje publikum, vtělil do libreta Arrigo Boito. Verdiho dramatická nádherná hudba tragédii ještě podtrhuje a opera Národního divadla moravskoslezského získala pro role špičkové sólisty. Premiéru u nás měla inscenace v režii Ivana Krejčího v říjnu 2017, publikum i kritika ji přijaly skvěle.

Ve dvou představeních (23. ledna a 22. února) zazpívá Desdemonu jedna z našich  nejžádanějších sopranistek Jana Šrejma Kačírková, která má Cenu Thálie už za dvě své operní role.
Německá sopranistka Maida Hundeling dostala právě za roli Desdemony v naší inscenaci na jaře 2018 Cenu Thálie – a vystoupí 10. února. Intrikánského praporečníka Jaga alternují Martin Bárta a Dragutin Matić. V roli žárlivého Otella se střídají Titusz Tóbisz a Gianluca Zampieri. Aktuální obsazení najdete vždy na webu www.ndm.cz.

 

Těšíme se na Vás v Divadle Antonína Dvořáka!
Jiří Nekvasil
ředitel NDM
HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení