english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

RÁDCE - drama

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás pozval na poslední uvedení dramatu RÁDCE. Autorem příběhu s prvky černé komedie o výměně rolí Josifa Stalina a spisovatele Michaila Bulgakova je John Hodge, známý především jako hollywoodský scénárista (napsal např. oscarový Trainspotting).

Derniéra RÁDCE se odehraje v pátek 24. ledna od 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona.
 
Bulgakov (František Strnad) je vyzván k napsání oslavného dramatu o Stalinově mládí. Bulgakovovi se hru psát nedaří, ale když mu pomoc nabídne sám Stalin (Vladimír Čapka), dochází k obratu. Diktátorovi jde psaní od ruky až tak, že mu nezbývá čas na vládnutí. Jeho role se tedy ujme… sám Bulgakov!

Autor vycházel z doložitelných historických faktů, ale na jejich základě s jedinečnou autorskou licencí vytvořil nápaditý dramatický příběh. Hodge v roce 2012 získal za své drama Collaborators britskou Cenu Laurence Oliviera v kategorii nejlepší nová hra roku a v Londýně to byla velká událost. U nás se režie ujal renomovaný Janusz Klimsza a v dalších rolích se kromě uvedených aktérů představí mj. Renáta Klemensová (Bulgakovova manželka), David Viktora, Petr Houska, Petr Panzenberger, členové muzikálového souboru Martina Šnytová a Roman Harok.

 

S úctou
Jiří Nekvasil
ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení