english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

Český rozhlas 3 - Vltava

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolte nám, bychom Vás upozornili – pozvali k Vašim rozhlasovým přijímačům, a to na  sobotu 9. dubna 2016, kdy  od 20 hodin na programu Českého rozhlasu 3 – Vltava
bude odvysílán záznam premiéry opery Tři přání aneb Vrtkavosti života Bohuslava Martinů z Národního divadla moravskoslezského.

 

Tato nahrávka je jediným profesionálním kompletním audiozáznamem  této  opery na světě! Jsme zároveň jediným divadlem na světě, které má v současnosti tuto pozoruhodnou operu Bohuslava Martinů (1890–1959)  z roku 1928 na repertoáru!
http://www.rozhlas.cz/vltava/porady/_porad/445

 

Opeře Tři přání  a zejména experimentálnímu  opernímu dílu Bohuslava Martinů z druhé poloviny 20. let 20. století   je věnována rovněž, a to již ve středu 6. dubna 2016 od 20 hodin, premiéra  pořadu Akademie Českého rozhlasu 3 – Vltava s názvem  Nikdy jsem nebyl avantgardistou.

Jedná se o sestřih  záznamu debaty, doplněné o řadu hudebních ukázek, s ředitelem Institutu Bohuslava Martinů Alešem Březinou a Jiřím Nekvasilem v klubu Fiducia v Ostravě ze dne 13. 10. 2015 u příležitosti uvedení opery Tři přání aneb Vrtkavosti života Bohuslava Martinů v Národním divadle moravskoslezském.

 

Pokud Vám bude během poslechu chybět i "obraz", a pokud jste nestihli premiéru, dovolujeme si  Vás upozornit na nejbližší reprízy této opery-filmu:

13. 4. (18.30) a 22. 4. (18.30) v Divadle Antonína Dvořáka.

 

 

Přeji příjemný poslech!

 

Jiří Nekvasil

ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení