english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

ONLINE magazín, podcasty

Vážené dámy, vážení pánové!

 

Vycházíme vstříc virtuálně laděné době a vydali jsme nový on-line MAGAZÍN.  Divadlo v mobilu, na PC nebo v tabletu – hlavně kdekoli, kde chcete, a tehdy, kdy chcete. První číslo e-magazínu je velmi bohaté, protože všechny čtyři soubory NDM od konce loňského roku intenzívně zkoušely a připravovaly novinky, které chtějí divákům nabídnout od srpna do prosince a které především v Magazínu představují.

Čtenář/posluchač/divák si může o inscenacích číst, může si poslechnout podcast k inscenaci či rozhovor s hudebním ředitelem souboru operety/muzikálu NDM Jakubem Žídkem nebo se dozvědět, jaký vlastně byl Gustav Mahler, na jehož hudbu vytvořil norský choreograf Jo Strømgren pro NDM originální balet Mahlerovy vzpomínky. Dámská a pánská šatna inscenace Češky krásné, Češky mé! vzpomíná v podcastech na přípravy hry o slavných Češkách 20. století. (Tuto inscenaci hrajeme ještě ve středu 16. června ! od 18:30 a zbylé vstupenky budou v pokladně Divadla Ant. Dvořáka v prodeji od 17:30 a v prodejní pasáži Divadla J. Myrona od 8:00 do 17:00.)

V e-magazínu se lze podívat na video k vybraným inscenacím a projít si virtuální výstavy. Jednoduchým klikem si také zájemci poslechnou rozhovory s inscenátory a protagonisty našich novinek v Českém rozhlase – například s režisérem Ondřejem Havelkou, který na jeviště Divadla Antonína Dvořáka převedl operu Jaroslava Křičky Bílý pán aneb Těžko se dnes duchům straší. Premiéra bude v říjnu.

MAGAZÍN bude divadlo připravovat každé dva měsíce.  "Listovat" v něm je velmi jednoduché, klade důraz na obrazovou či zvukovou stránku divadelní produkce, texty jsou spíše stručné. Termínově se prostřídá s tištěným časopisem, který cílí především na tradičního diváka velkého divadla a jehož nové číslo připravíme k zahájení nové sezóny v srpnu.

Všechny podcasty NDM najdou zájemci také na svých oblíbených platformách Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts.

Premiéry nadcházející sezóny jsou už na webu, vybírejte! Naše divadlo prodává zatím vstupenky na srpen a září, prodej říjnových představení spustíme 1. července. Těšíme se na Vás v našich divadlech zase od 19. srpna.

 

S úctou

Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského
 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení