english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

JULIETTA ANEB SNÁŘ - opera

Vážené dámy a pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu s hudebním ředitelem opery Národního divadla moravskoslezského Jakubem Kleckerem pozval na derniéru opery Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář. V Divadle Antonína Dvořáka uvedeme toto pozoruhodné dílo naposledy v neděli 19. ledna od 15.00 hodin.

Sám Bohuslav Martinů (1890–1959) považoval Juliettu za svou nejzdařilejší operu a naše divadlo ji vloni uvedlo vůbec poprvé ve své historii mj. jako připomínku kulatého výročí úmrtí skladatele.

Režijně pro NDM připravilo duo SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). Jejich úhel pohledu na Juliettu a její pozoruhodná scénická podoba je velice inspirativní! Naše inscenace přináší jiný pohled na operu od výrazných a originálních tvůrců, kteří jsou mně osobně velmi blízcí a jejichž práce si vážím. Scénu vytvořil Martin Chocholoušek, kostýmy Simona Rybáková. Hudebního nastudování se ujal Jakub Klecker.

Sopranistka Kateřina Kněžíková dostala za vynikající ztvárnění hlavní role Julietty loňskou Cenu Thálie, neméně skvělá je jako Julietta Doubravka Součková. Ta spolu s americkým tenoristou mexického původu Jorgem Garzou vytvoří ústřední dvojici právě v derniéře (foto Martin Popelář). Jorge Garza zpíval roli Michela mj. ve druhé polovině března 2019 na unikátní koncertní premiéře opery Juliette v newyorské Carnegie Hall.

Těšíme se na Vás!
S úctou
Jiří Nekvasil
ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení