english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

KRÁL UMÍRÁ - drama

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu se šéfem činohry Národního divadla moravskoslezského Vojtěchem Štěpánkem pozval na první
premiérovou inscenaci nastudovanou pro naše nové komorní Divadlo „12“. V ostravské premiéře uvedeme hru Eugène Ionesca s názvem Král umírá. Ionesco (1909-1994) drama napsal v roce 1962 a dodnes je považováno za jedno z jeho nejvýznamnějších děl. Mistr absurdního dramatu předkládá v 90 minutách divákovi metaforu konce jednoho světa na pozadí konce lidského života, nabízí hru plnou popírání, vzdoru, sebelítosti i tragikomické snahy ještě zabojovat (ale za co?). Umírání krále je také soubojem dvou královen, z nichž ta mladší se svého muže snaží zachránit, starší mu chce umírání ulehčit. 

V hlavní roli inscenace Král umírá se představí František Večeřa, královny ztvárnily Petra Lorencová a Anna Cónová.  Režie Vojtěch Štěpánek.
 

Král umírá bude mít premiéru 24. ledna 2019 v 19:00 hodin v Divadle "12". Malá scéna pro 60 diváků vznikla povedenou rekonstrukcí komplexu Divadla Jiřího Myrona a kromě činoherních inscenací tam v této sezóně uvedeme v premiéře ještě komorní operu a muzikál. V baru Ve Dvanáctce (vedle Divadla „12“) se také poprvé uskuteční předpremiérová beseda s inscenačním týmem -  23. ledna od 17:00 hodin. Vstup je volný.

Na shledanou v Divadle „12“ se těší
Jiří Nekvasil, ředitel NDM


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení