english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

NODO - dny nové opery

Vážené dámy, vážení pánové!

Dovolte mi, abych Vás také jménem Národního divadla moravskoslezského pozval na letošní páté bienále NODO – Dny nové opery Ostrava / New Opera Days Ostrava. Na jediný festival v ČR, který se věnuje operní tvorbě 20. a 21. století a který už popáté pořádáme spolu s Ostravským centrem nové hudby.

Pět inscenací zazní během tří dnů o víkendu 28. – 30. srpna v Divadle Antonína Dvořáka (DAD), Divadle Jiřího Myrona (DJM), Starých koupelnách a Kompresorovně Dolu Hlubina. Přijďte podpořit soudobou hudbu, tvůrce, interprety, a všechny ty, kteří mají silnou potřebu žít uměním a kulturou!  Program najdete zde.  Přivítáme umělce ze Slovenska, Maďarska, Německa, Holandska, Francie nebo Velké Británie. Letos proběhne bienále ve skromnějším duchu a bez umělců ze zámoří. Všechna představení NODO 2020 budou ale v Ostravě nastudována opět pro exkluzivní uvedení v rámci NODO. Díky unikátnímu spojení Ostravského centra nové hudby a Národního divadla moravskoslezského se můžeme dozvědět, jak naléhavě rezonuje hudební divadlo 21. století a tvorba současných umělců s našimi životy.

Na NODO 2020 v Ostravě se těším na viděnou spolu s výkonnou ředitelkou Ostravského centra nové hudby Renátou Spisarovou.

Jiří Nekvasil, ředitel NDM
 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení