english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

MARNÁ LÁSKY SNAHA - komedie

Vážené dámy, vážení pánové!
S potěšením zvu (nejen) na premiéru konverzační komedie Williama Shakespeara MARNÁ LÁSKY SNAHA. V Divadle Jiřího Myrona Vám držíme premiérové místo v sobotu 10. června, resp. pro Vás máme VIP místa na obou reprízách do konce sezóny (13. a 18. června). Zveme také na pondělí 29. května - na povídání s překladatelem Martinem Hilským.


Činoherní soubor NDM zkouší MLS pod vedením renomovaného slovenského režiséra Romana Poláka. Kostýmy vytvořil Peter Čanecký, scénu Pavel Borák. Kompletní inscenační tým včetně hereckého obsazení najdete v příloze.


Hrajeme v brilantním překladu Martina Hilského.
Sám nejprve překlad odmítl – říkal, že slovní hříčky obsažené v MLSu prostě přeložit nelze, neboť by ztratily na významu. Naštěstí názor změnil a výsledek je skvělý! Komedie Marná lásky snaha je podle Martina Hilského „hostina jazyka“ a „…. elegantní, vtipná a jiskřivá hra, v níž slovní hříčky vybuchují jako zátky od šampaňského. Zároveň je to strhující drama. Je tomu tak proto, že pod povrchem bláznivé komedie námluv probíhá drama pravdy a lži plné paradoxů lidského bytí na tomto světě.“ Pana Hilského můžete už brzy osobně potkat. Přijďte na besedu ! nejen o MLSu do Divadla Jiřího Myrona v pondělí 29. května v 17:00 hodin. Vstup je volný, kapacita divadla dostačující a není třeba registrace. Na místě si budete moci také pohodlně koupit vybrané publikace profesora Hilského (souborné překladatelské dílo, jednotlivé hry, některé odborné publikace).

 


S úctou JIŘÍ NEKVASIL, ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení