english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

Zahájení 102. sezóny

Vážené dámy, vážení pánové!
V předprázdninovém čase Vám přeji klidnou a příjemnou dovolenou, ale rád bych Vás už upozornil na zajímavý začátek naší 102. sezóny a přidal několik tipů na prázdniny. Těšíme se na Vás v našich divadlech opět co nejčastěji. Jak ukázala nucená koronavirová pauza, živé umění nenahradí nic. Bylo velmi povzbudivé dostávat takové signály i od Vás.

Sezónu s číslem 102 zahájíme pěti originálními večery. Šéf činohry NDM Vojtěch Štěpánek se inspiroval slavnou novelou Jeana Giona MUŽ, KTERÝ SÁZEL STROMY a spolu s dalšími soubory NDM vytvořil inscenaci, která je symbolem nové energie, nových začátků. Hrajeme pouze 4., 5., 6., 8. a 9. září v Divadle Antonína Dvořáka. Chystáme pro Vás a Vaše děti také skvělý doprovodný program v ulicích Ostravy pro týden na konci srpna a začátku září. Soubor opereta/muzikál zahraje Pohádku o bídném havíři, připravíme muzikálové odpoledn! e nebo piknik s činohrou.

 

S potěšením už nyní informuji, že v září odehrajeme speciální muzikálový koncert s názvem DĚKUJEME. V minulých dnech jsme na něj pozvali zdravotníky z nemocnic, pracovníky krajské záchranky, Českého červeného kříže, hygieniky, pracovníky krizového řízení města Ostravy a Moravskoslezského kraje, ale také zaměstnance našich divadelních dílen, kteří ušili více než 20 000 roušek. Divadlo Jiřího Myrona pojme ovšem "pouze" něco přes 600 diváků. Poděkovat ale chceme všem, kteří v době pandemie pomáhali v první linii - hasičům, policistům, strážníků! m, pracovníkům v sociálních službách a dalším. Koncert bude 11. září večer živě vysílat Český rozhlas Ostrava a my jej budeme přenášet online. Náš dík tak uslyší všichni.

 

Poslední srpnový víkend bude v obou našich velkých divadlech patřit operám 20. a 21. století. Letošní DNY NOVÉ OPERY OSTRAVA sice nepřivítají umělce ze zámoří, ale v Ostravě budou vznikat unikátní produkce, které stojí za to navštívit. Vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut. NDM je opět spolupořadatelem výjimečného bienále.

Už podruhé bude naše komorní Divadlo „12“ v červenci hostit MĚSÍC AUTORSKÉHO ČTENÍ. Každý večer od sedmé hodiny se můžete potkat s krásnou literaturou. Letošními hlavními hosty jsou spisovatelé z Maďarska. Vstup je volný.

Krásné léto a na shledanou v našich divadlech!

 

S úctou Jiří Nekvasil, ředitel NDM


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení