english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

PĚT LET ZPĚT - muzikál

Vážené dámy, vážení pánové!


Dovolte mi, abych Vás spolu se šéfkou souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského Gabrielou Petrákovou informoval o první premiéře naší 101. sezóny a zároveň Vás pozval na některou z repríz této novinky.

Po úspěchu muzikálu Stephena Dolginoffa Thrill Me (Vzruš mě!) pokračujeme v inscenování komorních hudebních děl v prostředí Divadla „12“. Ve dnech 26. a 27. září 2019 tam zazní v premiérách novinka s názvem Pět let zpět (The Last Five Years) od Jasona Roberta Browna. Příběh rozpadajícího se vztahu herečky a spisovatele je vyprávěn neotřelým způsobem: Ona od konce, on příběh popisuje od začátku. Herečku Catherine hrají a zpívají Martina Šnytová (nominovaná na divadelní Cenu Thálie za roli v muzikálu Děj se co děj) a Klára Jelínková. Spisovatele Jamieho alternují Tomáš Savka a Tomáš Novotný. Režie se ujala Janka Ryšánek Schmiedtová. Na pódiu Divadla „12“ bude protagonisty doprovázet živá šestičlenná kapela a důležitou roli zde hraje také rušné město New York.

 

Muzikál The Last Five Years (ověnčený například Cenou Drama Desk Award za nejlepší hudbu a nejlepší libreto) byl poprvé uveden v Nortlight Theatre v Chicagu v roce 2001 a následně byl převeden na newyorskou off-Broadway. Při jeho psaní vycházel Brown ze svých osobních zkušeností z prvního manželství.

 

Obě premiéry máme dlouho dopředu beznadějně vyprodány, ale zveme Vás, dámy a pánové, na některou z nevyprodaných repríz v měsících říjnu až prosinci 2019: hrajeme 3., 17. a 30. října, 12. listopadu a 12. prosince 2019.

 

Těšíme se na Vás v našich divadlech i v této sezóně co nejčastěji!
S úctou
Jiří Nekvasil
ředitel NDM

 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení