english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

PODZIMNÍ GALAVEČER

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás osobně pozval na letošní podzimní galavečer.
V aktuální – sté sezóně – jsme pro podzimní gala spolu s hudebním ředitelem opery Národního divadla moravskoslezského Jakubem Kleckerem a dramaturgyní Evou Mikuláškovou vybrali hudbu let 1918-1938.Hudba Ladislava Ježka, Leoše Janáčka nebo Bohuslava Martinů známa je, ale my Vám chceme nabídnout kromě jejich děl také díla méně známých (ale ve své době velmi populárních a hraných) skladatelů. Seznamte se se jmény Haas, Suchoň, Křička, Ullmann, Schulhoff, Veidl nebo Korngold.
Prvorepublikové Gala nese motto „ U toho musím být“ a bude nám ctí, pokud u toho s námi budete i Vy.  Program je připraven pouze pro dva večery: pátek 16. a sobotu 17. listopadu 2018. Vždy v Divadle Antonína Dvořáka od 18:30 hodin. 

Také bych Vás rád informoval, že pro sváteční večer 17. listopadu připravuje naše činohra druhé ze tří scénických čtení k osmičkovým výročím naší historie - projekt má název Půl století ve třech večerech. První jsme v našem novém komorním Divadle „12“ uvedli k výročí vzniku samostatného státu - 28. října. Na druhé Vás tamtéž zveme 17. listopadu od 19:00 hodin. Hru Zápas o generála vytvořil místní rodák Tomáš Vůjtek původně pro Český rozhlas. Jde o příběh generála Jana Šejny, známého jako Semínkový generál, který započal svou kariéru v roce 1948, ale po strmém vzestupu přišel roku 1968 pád a on musel emigrovat. Čeho mohl mezi roky 1948 až 1968 dosáhnout, toho dosáhl, což autor popisuje prostřednictvím pro něj typické dokumentární faktografie kořeněné cynickým humorem.  Vstupenky mají jednotnou cenu 100 Kč.

Těšíme se na Vás v našich divadlech!
Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského
HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení