english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

HARPAGON JE LAKOMEC? - muzikál

Vážené dámy, vážení pánové!


Spolu se šéfkou souboru muzikálu NDM Gabrielou Petrákovou Vás srdečně zvu na premiéru muzikálu Borise Urbánka, Vojtěcha Štěpánka a Jiřího Krhuta HARPAGON JE LAKOMEC? Světovou premiéru má původní dílo napsané pro náš soubor na motivy Moliérovy slavné komedie 16. prosince, druhé obsazení se poprvé představí 18. prosince. Hrajeme v Divadle Jiřího Myrona.

 

Autor libreta muzikálu a šéf činohry NDM Vojtěch Štěpánek se zároveň ujal režie; skladatel Boris Urbánek s naším souborem spolupracuje už poněkolikáté, ale Jiří Krhut se jako autor písňových textů představuje u tak velkého díla poprvé. Hudební nastudování Marek Prášil, choreografie Ladislav Cmorej. Odložená premiéra umožnila dílo po neveřejné generálce v lednu 2021 zhodnotit a s časovým odstupem měnit a dopilovat tak, abychom Vám, našim divákům, představili před Vánoci to nejlepší! Budeme rádi, když přijmete naše pozvání a v předvánočním čase se pobavíte.

Do hlavní role obsadili tvůrci Libora Olmu, skvěle ho doplní opory souboru: Martina Vlčková, Tomáš Savka, Patricia Janečková, Tomáš Novotný, Radek Melša, Adam Živnůstka nebo Pavel Liška v roli Harpagonova sluhy. Poprvé jako stálý host vystoupí v jedné z hlavních rolí  (v roli dohazovačky Froziny) zpěvačka Dasha, alternuje s Michaelou Horkou.

Dámy a pánové, těšíme se na Vás při některé z premiér.

Děláme samozřejmě maximum pro to, abyste se u nás cítili bezpečně a dobře. S ohledem na dobu, jakou prožíváme,  je vyhrazena změna programu.

 

Přeji klidný adventní čas!
V úctě Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení