english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

COPPÉLIA - balet

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych vás společně se šéfkou baletu Lenkou Dřímalovou pozval na další premiéru v sezóně 2019/2020.
Oblíbený titul klasickéh repertoáru - balet COPPÉLIA Léa Delibese (1836-1891) - uvedeme v premiéře ve čtvrtek 19. března 2020 v Divadle Jiřího Myrona. Mj. jako vzpomínku na první sezónu existence našeho divadla a na zakladatele baletního souboru NDM Achille Viscusiho.

Choreograf Giorgio Madia ovšem nastudoval klasickou látku současným způsobem a změnil například charakter hlavní postavy. V jeho režii se ze starého vyšinutého konstruktéra mechanických hraček stane mladý muž, který se skrze svou vynalézavost snaží najít pravou lásku a v divákovi budí spíše soucit. Madia spojuje neoklasickou baletní techniku s propracovanou vizuální stránkou inscenace a jeho světelný design spolu s nápaditou scénou italského scénografa a kostýmního výtvarníka Domenica Franchiho slibují okouzlující a mimořádnou podívanou pro celou rodinu.

Dámy a pánové, přijměte, prosím,  naše pozvání na premiéru baletu COPPÉLIA. Uvádíme ve čtvrtek 19. března, ve druhém obsazení pak v sobotu 21. března v Divadle Jiřího Myrona vždy od 18:30 hodin. 

 

S úctou Jiří Nekvasil,

ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení