english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

MAHLEROVY VZPOMÍNKY - balet

Vážené dámy, vážení pánové!


Spolu se šéfkou baletu Národního divadla moravskoslezského Lenkou Dřímalovou Vás zvu na světovou premiéru inscenace choreografa Jo Strømgrena MAHLEROVY VZPOMÍNKY. V Divadle Jiřího Myrona uvidíte nový balet poprvé 2. prosince, druhá premiéra bude 4. prosince. Jsme velmi rádi, že pro Vás stále můžeme hrát a těšíme se, že naše pozvání přijmete.

 

Taneční fantazie vznikala letos v zimě a na jaře přímo u nás v Ostravě. Choreograf si přál vytvořit balet na motivy života a tvorby Gustava Mahlera tam, kde měl skladatel kořeny. Vybral si naše divadlo. V průběhu večera zazní světoznámé skladby Gustava Mahlera z nahrávek Berlínských filharmoniků řízených Herbertem von Karajanem. Hudbu choreograf doplnil skladbami svého kolegy Bergmunda Waala Skasliena a sám je také autorem scény a světelného designu inscenace.

Jo Strømgren (nar. 1970) pracoval v 60 zemích světa a vytvořil na 150 choreografií pro prestižní baletní scény. Od roku 2013 je stálým choreografem Národního baletu Norské opery. Je také úspěšným autorem desítek divadelních her, pracuje pro televizi. Buduje si osobitý styl v oblasti scénografie a světelného designu.

Zveme Vás, dámy a pánové, na výjimečnou událost! Kromě choreografa se obou premiér zúčastní také B. W. Skaslien a Vy máte jedinečnou možnost poslechnout si jeho originální skladby už před samotnými představeními. Malé koncerty budou ve slavnostním sále Josefa Kobra v Divadle Jiřího Myrona součástí dramaturgických úvodů 2. a 4. prosince vždy od 17.45 hodin.

 

Těšíme se na Vás a uděláme jako vždy maximum pro to, abyste se u nás cítili dobře a abychom Vás i v této nelehké době potěšili!

 

S úctou,


Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení