english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

CENY THÁLIE - pozvánka

Vážené dámy, vážení pánové!
Nepochybuji, že již z médií víte o posledním úspěchu, který zaznamenali umělci působící v Národním divadle moravskoslezském. Čtyři prestižní divadelní Ceny Thálie v jednom ročníku – to je pro nás opravdu historický úspěch! Radost jde napříč našimi soubory. Dovolte mi připomenout oceněné a zároveň Vás pozvat na nejbližší představení, v němž excelují oceněná sopranistka JANA SIBERA a tanečnice NATALIA ADAMSKA.


Mne osobně opravdu mimořádně potěšila cena za celoživotní mistrovství pro VERONIKU FOREJTOVOU, emeritní členku činohry NDM. Paní Forejtová je našemu divadlu věrná už více než 32 let a stále skvěle hraje své party v komediích HABAĎÚRA a DONAHA! (Hole dupy).

JANA SIBERA převzala v pražském Národním divadle Cenu Thálie za roli MANON ve stejnojmenné opeře Julese Masseneta. Ocenění mne opět těší i osobně – operu jsem režíroval, hudebního nastudování se ujal francouzský dirigent Bruno Ferrandis. Role Janě Sibeře sedla a přišla v pravý čas.  „Má pro tu roli vše, co vyžaduje – od koloratur přes lyrické plochy až k místům dramatickým. Vše zvládá s potřebnou bravurou. Je nutné vyzdvihnout též její herecký projev,“ napsala mj. porota operních cen už v rozhodnutí o nominaci. Připravili jsme pro Vás VIP vstupenky na představení opery 20. října s Janou Siberou v hlavní roli (objednávejte – viz níže). Na webu najdete další termíny repríz a obsazení, operu budeme hrát už pouze 8x.


Členka baletu NDM NATALIA ADAMSKA přesvědčila porotu Thálií svým výkonem v roli vášnivé CARMEN. Skvělý výkon podal i Francesco Fasano (Don José), ten získal nominaci na cenu. Držitelku Ceny Thálie Natalii Adamskou si můžete v roli Manon vychutnat 14. prosince. Už 19. října ale hrajeme v Divadle Jiřího Myrona poslední sezónní reprízu dramatického baletu Jo Stromgrena MAHLEROVY VZPOMÍNKY – oba členové baletu NDM budou mezi účinkujícími a my pro Vás i zde máme nabídku VIP vstupenek.


HANA FIALOVÁ
proměnila už svou druhou nominaci v muzikálové kategorii. Její Áda v inscenaci KVĚTINY PRO PANÍ HARRISOVOU je (slovy poroty muzikálových cen) „…přesně taková, jaká má být – bezelstná, laskavá, dobrosrdečná.“ Nejbližší reprízy jsou v plánu až v únoru, do té doby můžete Hanu Fialovou vidět v komorním muzikálu LÍP SE LOUČÍ V NEDĚLI nebo v komedii Donaha! (Hole dupy).


Dámy a pánové, rádi Vás uvidíme na představeních opery MANON v Divadle Antonína Dvořáka 20. října a o den dříve baletu MAHLEROVY VZPOMÍNKY. 

 

S úctou
Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení