english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

LATERNA - činohra

VážeVážené dámy, vážení pánové!


Spolu se šéfem činohry Národního divadla moravskoslezského Vojtěchem Štěpánkem Vás zvu na další premiéru 103. sezóny. V sobotu 6. listopadu uvidí první diváci původní dílo Janusze Klimszy s názvem LATERNA.  Vychází z Jiráskovy Lucerny a na textu spolupracoval také dramaturg Adam Gold. Janusz Klimsza se ujal i režie. Hrajeme v Divadle „12“ od 19.00 hodin.

 

Hra přibližuje soudobé zkoušení Jiráskovy hry a různé výklady jejího významu, pohledy na její obsah a úvahy nad tím, co Lucernou vlastně Jirásek zamýšlel sdělit. Autor se inspiroval mj. postupy Actors Studia v New Yorku, což je platforma pro výzkum herecké profese. Herci (ale nejen oni) si tam na worshopech často ověřují, nakolik je rutinní pohled na klasické texty oprávněný a co netušeného by v sobě mohly skrývat.

 

S potěšením Vás zvu také na novou výstavu v galerii současné malby Divadla Antonína Dvořáka. Své práce tam do 11. ledna 2022 vystavuje ostravská malířka Julie Machallová. Obrazy si můžete prohlédnout poprvé už dnes večer, přijdete-li na představení Smetanovy opery Hubička.

 

S úctou a srdečně
Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezskéhoHOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení