english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

THRILL ME - muzikál

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu s šéfkou souboru operety/muzikálu NDM Gabrielou Petrákovou informoval o další premiéře, kterou připravujeme pro komorní Divadlo „12“. Jde o vůbec první muzikál nastudovaný pro toto naše malé divadlo.

Muzikál pro dva herce a klavírní doprovod THRILL ME amerického skladatele a dramatika Stephena Dolginoffa (nar. 1968) uvádíme s českým překladem  Vzruš mě!  Vystihuje dosti přesně hlavní myšlenku díla, které se s úspěchem hraje na newyorské Broadwayi už od roku 2005 a je ověnčeno několika cenami. V Ostravě zazní poprvé.

Muzikál je založen na skutečném příběhu dvou studentů Leopolda a Loeba, kteří se v roce 1924 dopustili chladnokrevné a plánované vraždy. Motivace každého z nich byla odlišná, a protože dokonalá vražda neexistuje, stihne logicky mladíky zasloužený trest. Vyprávění je to o vášni, překračování hranic morálky, motivu zločinu i trestu, který nutně musel následovat. Režie se v NDM ujal Juraj Čiernik, kompletní inscenační tým a účinkující najdete v příloze.

Těšíme se na Vás
Jiří Nekvasil

ředitel Národního divadla moravskoslezského

 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení