english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

LÍP SE LOUČÍ V NEDĚLI - muzikál

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu se šéfkou souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského Gabrielou Petrákovou pozval na další novinku: komorní dílo Andrewa Lloyda Webbera a Dona Blacka LÍP SE LOUČÍ V NEDĚLI. Jde o muzikálové komorní monodrama, které se běžné "velké" Lloyd Webberově skladatelské tvorbě vymyká. Nabízí další mimořádnou příležitost držitelce Ceny Thálie Haně Fialové. Premiéra bude 3. června v 19:00 hodin v Divadle „12“.

Hana Fialová ztvární Angličanku, která opouští Londýn, aby se prosadila v Americe a aby tam našla i lásku. Projde řadou peripetií, chvílemi euforie i bolesti a cesta k cíli se ukáže být těžší, než si myslela. O hudební nastudování se postaral hudební ředitel souboru Jakub Žídek, překlad a české texty jsou dílem Pavla Vrby a Michaela Prostějovského. Režii má Juraj Čiernik, scénu a kostýmy vytvořila Lucie Loosová.

Světovou premiéru měl muzikál v roce 1982. U nás bylo dílo zatím uvedeno jen jednou právě v překladu Pavla Vrby. V Divadle Ungelt hrála Marta Kubišová (premiéra 2001).

 

S úctou Jiří Nekvasil,

ředitel Národního divadla moravskoslezského

 

P.S. Zveřejnili jsme už plány na příští sezónu. Národní divadlo moravskoslezské nabídne celkem 17 premiér a jeden operní koncert.. Od 1. června budeme prodávat vstupenky na září a také všechny skupiny předplatného. K dispozici jsou již také brožury (nejen) pro předplatitele. Těšíme se na Vás v našich divadlech!
HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení