english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

TOSCA - opera

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci našeho divadla!

Rád bych Vás spolu s hudebním ředitelem opery NDM Markem Šedivým pozval do Divadla Antonína Dvořáka na slavnostní premiéry opery TOSCA Giacoma Pucciniho. První bude v sobotu 9. října od 18.30 hodin, druhá v pátek 15. října ve stejném čase.

Poprvé uvedlo Národní divadlo moravskoslezské toto mistrovské dílo před 100 lety - v roce 1921. V té době to byla téměř soudobá opera, světovou premiéru měla v Římě 14. ledna 1900. Hned po premiérovém úspěchu nastoupila Tosca triumfální cestu po operních domech po celém světě a dodnes patří ve světě k nejpopulárnějším a nejhranějším operním dílům. Do Ostravy se vrací již v osmé inscenaci po 23 letech od premiéry posledního nastudování.

Na našem jevišti tak opět ožije strhující hudební drama, ve kterém se láska zpěvačky Florii Toscy a malíře Maria Cavaradossiho setkává s arogancí neomezené policejní moci, kterou její šéf – baron Scarpia – zneužívá nejen k brutálnímu potlačení politické opozice, ale zejména k naplnění svého chtíče! Příběh, situovaný do Říma mezi 17. a 18. červnem roku 1800, zpracoval Puccini jako nadčasový operní thriller plný vášně, touhy, lásky a smrti, který vám nedá ani na minutu vydechnout!

V roli Florii Toscy vystoupí vynikající německá sopranistka, držitelka Ceny Thálie Maida Hundeling (alternuje Petra Alvarez Šimková). Malíře Cavaradossiho ztvární Luciano Mastro/ Paolo Lardizzone/ Martin Šrejma. Jako policejní šéf Scarpia se představí Martin Bárta/ Daniel Čapkovič. Hudebního nastudování se ujal a orchestr opery NDM bude řídit Marek Šedivý. Scénu vytvořil Daniel Dvořák, kostýmy Marta Roszkopfová. Kompletní inscenační tým najdete v příloze.

Uvádíme v italském originále s českými titulky. Stručné programy vytvořené k oběma televizním premiérám v únoru t.r. jsou stále k dispozici na webu NDM u inscenace.

Přijměte naše pozvání na mimořádný večer v divadle!

 

Krásný operní zážitek!
Jiří Nekvasil, ředitel NDM a režisér nové inscenace opery Tosca


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení