english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

premiéra ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE inscenace

Vážené dámy, vážení pánové,

dovolte nám, abychom Vás srdečně pozvali společně s šéfem činohry Petrem Gáborem do Divadla Jiřího Myrona na ostravskou premiéru inscenace ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE.

 

Tato divadelní adaptace, stejně jako slavný stejnojmenný film (1998), není pouze mistrovskou hrou s fakty a fikcí ze života Williama Shakespeara na pozadí romantického příběhu nešťastné lásky. Zamilovaný Shakespeare je především velkou oslavou divadla…

I přesto, že film Zamilovaný Shakespeare slavil velké úspěchy(získal 7 oscarových sošek), cesta k jeho uvedení na divadelních jevištích byla poměrně

dlouhá. Světová premiéra se uskutečnila až v červenci 2014 v londýnském Noel Coward Theatre v režii proslulého britského filmového a divadelního režiséra Declana Donnellana.

 

Po ostrovních úspěších se konečně uvolnila cesta uvést tuto hru také u nás, v České republice. I přesto, že nebudeme první – česká premiéra se uskutečnila 12. listopadu 2016 v Městském divadle Brno –, rozhodně nepůjde o méně výjimečnou událost, ba naopak.

S touto inscenací se k nám do Národního divadla moravskoslezského vrací někdejší kmenový režisér činohry Radovan Lipus, jenž bude se souborem činohry spolupracovat poprvé od svého odchodu z angažmá v roce 2008. Na dramaturgickou spolupráci si přizval dramaturgyni a dramatičku Lenku Lagronovou.

 

 

Marc Norman (1941) – Tom Stoppard (1937) – Lee Hall (1966)

ZAMILOVANÝ SHAKESPEARE

Romantická komedie

 

PŮVODNÍ SCÉNÁŘ     MARC NORMAN & TOM STOPPARD

DIVADELNÍ ADAPTACE     LEE HALL

HUDBA     PADDY CUNNEEN

PŘEKLAD     JITKA SLOUPOVÁ

REŽIE     RADOVAN LIPUS

DRAMATURGIE     LENKA LAGRONOVÁ

SCÉNA     DAVID BAZIKA

KOSTÝMY     HATHAN ŠPETLÍKOVÁ

ŽIVÁ DOBOVÁ HUDBA A NASTUDOVÁNÍ     DAVID SCHREIBER

CHOREOGRAFIE     JANA HANUŠOVÁ

ŠERM, SOUBOJE     MAREK SID TICHÝ

 

Premiéra 6. dubna 2017 v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona, první repríza 8. dubna 2017 v 18.30 hodin v Divadle Jiřího Myrona.


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení