english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

COPPÉLIA - balet

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych vás společně se šéfkou baletu Lenkou Dřímalovou pozval na premiéru baletu Léa Delibese (1836-1891) COPPÉLIA.

Oblíbený titul klasického repertoáru uvedeme v premiéře v Divadle Jiřího Myrona v sobotu 19. září v 18.30 hodin. Druhé obsazení se představí poprvé v neděli 20. září v 16.00 hodin. 

Pohádkový rodinný balet uvádíme mj. jako vzpomínku na první sezónu existence našeho divadla (1919-1920) a k poctě zakladatele baletního souboru NDM Achille Viscusiho. Jak víte, balet COPPÉLIA dospěl v zimě až k posledním zkouškám, ale premiéru v březnu už neměl. O to více se nyní těšíme na reakce diváků, i těch nejmladších.

Choreograf Giorgio Madia nastudoval klasickou látku ryze současně a změnil například charakter hlavní postavy. V jeho režii se ze starého vyšinutého konstruktéra mechanických hraček stal mladík, který hledá lásku a přátele, jen to dělá zvláštním způsobem. Madia spojuje neoklasickou baletní techniku s propracovanou vizuální stránkou inscenace a jeho světelný design spolu s nápaditou scénou italského scénografa a kostýmního výtvarníka Domenica Franchiho slibují okouzlující a mimořádnou podívanou. Kompletní inscenační tým i účinkující najdete v přiložené pozvánce.

 

Dovolte mi, dámy a pánové, abych Vás také srdečně pozval na vernisáž výstavy věnované Achille Viscusimu. Koná se před první premiérou v sobotu 19. září v 17.45  ve slavnostním sále Josefa Kobra v Divadle Jiřího Myrona.

 

S úctou Jiří Nekvasil

ředitel Národního divadla moravskoslezského

 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení