english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

DIVADLO POD ROUŠKOU - Program

Vážené dámy, vážení pánové!
Uvolnění opatření vlády v sobě stále nese omezení, která nám nejspíše do konce sezóny už reálně v divadlech hrát neumožní. Začali jsme ovšem s intenzívními zkouškami inscenací. Činohra zkouší komedii Testosteron A. Saramonowicze, jejíž premiéra bude na podzim.  Baletní soubor mohl konečně začít s pravidelnými tréninky, i když s omezením počtu osob na sále. Soubor operety/muzikálu bude v příštích dnech zkoušet nový muzikál a rádi bychom zahájili zkoušky také v opeře. Čekáme na specifikaci podmínek. Zkoušet naplno na jevišti znamená mít k dispozici orchestr, sbor a celý inscenační tým.

Do června s Vámi chceme zůstat v kontaktu alespoň on-line a nabídneme Vám další záznamy našich úspěšných inscenací. Jaký je program DIVADLA POD ROUŠKOU pro nejbližší dny? Už dnes se můžete v 18:30 podívat na kultovní inscenaci George Taboriho Můj boj (Mein Kampf). Byla na repertoáru téměř 16 let a řadí se k nejúspěšnějším činohrám NDM posledních desetiletí. Příběh o přátelství mladého Hitlera a žida Herzla si pusťte večer zde.

V pátek 8. května odvysíláme záznam choreografie O Balcão de Amor Itzika Galiliho, která byla součástí baletního večera All That Jazz, Rock, Blues. V sobotu 9. května další operetu ze zlatého fondu - Mamzelle Nitouche Florimonda Hervého. V úterý 12. května se můžete těšit na koncert pořádaný agenturou Presto k 90. narozeninám významného houslového p! edagoga Zdeňka Goly. Ve čtvrtek 14. května je v plánu další výjimečný operní večer: odvysíláme záznam díla Benjamina Brittena Zneuctění Lukrécie. Následuje komorní činohra Kuřačky Anny Saavedry (16. května) a baletní choreografie Jiřího Pokorného s názvem Útěk obra (19. května).

Pro 21. květen se nám podařilo získat souhlas s odvysíláním záznamu úspěšného muzikálu Thrill Me Stephena Dolginoffa. Rád bych také upozornil na operu Dmitrije Šostakoviče Lady Macbeth Mcenského újezdu (28. května). Nejznámější českou operetu Polská krev Oskara Nedbala pak uvedeme 30. května.

Kompletní program na nejbližší dny najdete na webu NDM. Záznamy smíme s ohledem na autorská práva odvysílat jen jednou vždy od 18:30. Ke každému programu najdete na webu podrobnější informace, u oper (které vysíláme v původním znění s českými titulky) také obsah.

Dámy a pánové, vážíme si Vašeho zájmu o naše divadlo a samozřejmě se těšíme na to, že se s Vámi potkáme v našich divadlech nejpozději v září. Novinky a program zveřejníme v nejbližších týdnech.

 

S úctou
Jiří Nekvasil,
ředitel NDM
 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení