english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

DIVADLO POD ROUŠKOU - BALET VENKU

Vážené dámy a vážení pánové, příznivci Národního divadla moravskoslezského!
Především nám dovolte popřát Vám všem v této těžké době pevné zdraví a vůli překonat těžkou situaci. Zdraví především nyní platí stonásobně a i my víme, že jakkoli nám chybí Váš potlesk a Vaše blízkost, chápeme to a i my musíme přispět k tomu, aby se naše životy vrátily k normálu co nejdříve. Chceme Vám zůstat nablízku, a proto pro Vás připravujeme speciální projekty a nabízíme záznamy našich  inscenací on-line prostřednictvím našeho YouTube kanálu. Ohlas na DIVADLO POD ROUŠKOU je příznivý a jsme tomu rádi.

 

On-line vysílání jde výběrem napříč soubory – nabízíme opery, muzikály i operety, připraveny jsou činoherní inscenace a baletní choreografie včetně originálních projektů. Až na výjimky nám autorská práva nedovolují ponechat záznamy k dispozici delší dobu – smíme je vysílat pouze v daném dni a čase od 18.30 hodin. Aktuální program najdete na webu NDM a facebooku, tamtéž jsou konkrétní odkazy na YT nejpozději den před vysíláním. Z repertoáru souborů NDM vybíráme inscenace úspěšné, které už dnes většinou nehrajeme a udělají Vám radost alespoň ze záznamu.

 

V tomto týdnu Vás chceme potěšit mj. programem vytvořeným také v reakci na bezprecendetní situaci. O projektu BALET VENKU (foto) referovala v minulých dnech média. Deset speciálních choreografií budete moci vidět na našem YT kanálu tento čtvrtek – tedy 23. dubna v 18.30 hodin. Uvidíte ovšem také nádhernou choreografii O Balcão de Amor Itzika Galiliho (součást komponovaného večera s názvem All That Jazz, Rock, Blues) s originálním pozdravem izraelského choreografa. Přesný odkaz na YT bude k dispozici běh! em středy      22. dubna.

V úterý 28. dubna si můžete vychutnat živě přenášený komorní koncert připravený ve spolupráci s agenturou Presto.

 

Operní program bude pokračovat 30. dubna dílem Francouze Ambroise Thomase Hamlet. Premiéru mělo operní ztvárnění slavné Shakespearovy tragédie v Divadle Antonína Dvořáka v březnu 2016. Režie Radovan Lipus, hudební nastudování Tomáš Brauner. Připomenu, že představitel prince dánského – Rakušan Thomas Weinhappel – dostal za roli Cenu Thálie; nominaci na stejné ocenění má Jana Sibera za roli Ophélie. Vyjednáváme o možnosti zveřejnit další opery. Díla uvádíme s úvodním slovem, české bez titulků, ty v originálním znění s českými titulky. Na webu najdete také odkaz na stručn&ya! cute; obsah.

Milovníci operet se dočkají například záznamu Heubergerova Plesu v opeře (v sobotu 25. dubna), během května pak Offenbachovy Krásné Heleny, Hervého Mamzelle Nitouche nebo Nedbalovy Polské krve.

Činohra NDM pro Vás chystá záznamy úspěšných inscenací Kuřačky (Anna Saavedra), Maškaráda čili Fantom Opery (Terry Pratchett – Stephen Briggs) nebo už na 7. květa Můj boj (Mein Kampf, autor George Tabori; mj. skvělé výkony Jana Hájka a Vladimíra Poláka držely hru na repertoáru téměř 16 let a bylo stále vyprodáno).

 

Dámy a pánové, jsme rádi, že Vám můžeme přinést divadelní atmosféru až domů alespoň touto formou. Těšíme se pochopitelně, že Vás budeme moci přivítat v našich divadlech co nejdříve opět živě.

 

Pevné zdraví přeje a na shledanou se těší
Jiří Nekvasil
ředitel NDM


 

 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení