english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

KORZÁR - balet

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu se šéfkou baletu Národního divadla moravskoslezského Lenkou Dřímalovou pozval na první baletní premiéru 103. sezóny. Bude jí výpravný balet KORZÁR na hudbu Adolpha - Charlese Adama (1803 -1856) a současného francouzského skladatele Jorise Barcaroliho v choreografii Michela Bejara.

 

Na českých jevištích byl Korzár spíše opomíjen. Poprvé byl balet uveden baletem Národního divadla Brno 23. března 1979 v choreografii Olgy Skálové. V Brně se k titulu vrátili ještě jednou, tentokráte ve verzi Vasilije Medveděva s premiérou 1. dubna 2005. Naposled byl Korzár uveden 16. listopadu 2019 souborem Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde se o jeho podobu postaral tamní umělecký šéf Jiří Pokorný. Nyní se připojuje i Národní divadlo moravskoslezské, na rozdíl od ostatních tuzemských souborů však představí verzi ve všech směrech výrazně autorskou.
S choreografem jsme se rozhodli vytvořit ucelený příběh a z hlavního protagonisty se u nás stává mladá žena bojující za lásku, svobodu i emancipované postavení v mužském světě. Joris Barcaroli dílo přizpůsobil dnešnímu divákovi a hudbu pro nás doplnil. Na jevišti Divadla Jiřího Myrona se odehraje výpravná podívaná, která potěší celou rodinu. Doprovázet bude orchestr opery NDM, hudební nastudování Jiří Habart.

 

Premiéra bude 16. září v 18.30 hod.


S úctou
Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského
HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení