english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

RÁDCE - činohra

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu se šéfem činohry NDM Vojtěchem Štěpánkem pozval na poslední premiéru tohoto souboru v naší jubilejní – sté sezóně.

  1. května uvedeme poprvé v Ostravě komedii RÁDCE Johna Hodge.


John Hodge (1964) je znám spíše jako scenárista filmů Dannyho Boyla. Je podepsán pod dnes již kultovním filmem Trainspotting z roku 1996 nebo pod jeho pokračováním s názvem T2 Trainspotting (rok 2017), oba scénáře vznikly podle knih Irwina Welshe a v hlavní roli exceloval Ewan McGregor. Napsal scénář také k filmu Pláž s Leonardem DiCapriem (rok 2000) – předlohou byla kniha Alexe Garlanda. Pro Stephena Frearse vytvořil adaptovaný scénář k jeho filmu Program: Pád legendy (2015) o neslavném konci cyklisty Lance Armstronga.
V roce 2011 napsal pro londýnské divadlo svou první (a zcela původní) hru s názvem Collaborators (u nás v překladu Zuzany Joskové s názvem Rádce). Slavila okamžitě velký úspěch. Hodge získal například Cenu Laurence Oliviera za nejlepší novou hru roku.
Černou komedii o tom, co se stane, když si role prohodí spisovatel Bulgakov s diktátorem Stalinem, Vám nyní nabídneme také my v ostravské premiéře. Režie se ujal Janusz Klimsza, v hlavních rolích uvidíte Františka Strnada a Vladimíra Čapku. Kompletní inscenační tým najdete v příloze.

Premiéra se odehraje v Divadle Jiřího Myrona 30. května 2019 v 18.30 hodin, první repríza v sobotu 1. června ve stejném čase tamtéž. 
 

Těšíme se na Vás!
Jiří Nekvasil
ředitel NDM


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení