english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

SWEENEY TODD: ĎÁBELSKÝ LAZEBNÍK Z FLEET STREET - muzikál

Vážené dámy, vážení pánové!
Muzikálový soubor Národního divadla moravskoslezského pod vedením Gabriely Petrákové pokračuje v uvádění velkých děl světového repertoáru! Dne 2. února bude mít v Divadle Jiřího Myrona premiéru muzikál Stephena Sondheima SWEENEY TODD: ĎÁBELSKÝ LAZEBNÍK Z FLEET STREET.


Sweeney Todd se po letech vrací do města, obnovuje živnost holiče a lazebníka... a mstí se za to, že před lety vinou zákeřného soudce přišel o rodinu. Někteří jeho zákazníci záhadně mizí a jeho sousedce paní Lovettové kvete obchod s masovými pirožky. Černá komedie z prostředí londýnské spodiny viktoriánské éry. Nic tu není zadarmo a spravedlnost bere každý do vlastních rukou!

U nás je zatím známější spíše film Tima Burtona s Johnny Deppem a Helenou Bonham Carter (2007), ale muzikál legendárního skladatele a textaře Stephena Sondheima (1930 - 2021) od premiéry na Broadwayi v roce 1979 viděly milióny diváků po celém světě. My věříme, že pobaví i Vás! Naše inscenace v režii Juraje Čiernika přivádí Sweeney Todda poprvé v Česku na velkou scénu. V hlavní roli alternují Lukáš Vlček a Tomáš Novotný, paní Lovettovou ztvární dvojnásobná držitelka Ceny Thálie Hana Fialová a Michaela Horká. Kompletní inscenační tým najdete v přiložené pozvánce.
Uvádíme v licenci Music Theatre International (Europe) Ltd.

 

P.S. Originální pirožky paní Lovettové budete moci ochutnat i Vy v naší kavárně Národní dům!

Dámy a pánové, přijměte pozvání také na verrnisáž výstavy věnované Táni Hodanové, po níž jsme v této sezóně pojmenovali slavnostní sál v Divadle Jiřího Myrona. Herečka působila v NDM více než 50 let a bez nadsázky ji lze označit za první dámu ostravské činohry 20. století! Vernisáž se uskuteční 2. února před premiérou muzikálu v 17.00 hodin ve slavnostním sále.


Těšíme se na Vás!


Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského
HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení