english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

Pozvánka na červnová představení 2021 NDM!

Vážené dámy, vážení pánové, příznivci našeho divadla!

Dovolte mi, abych Vás konečně po dlouhém kulturním půstu pozval na živé divadlo! V červnu nabízí Národní divadlo moravskoslezské celkem šest představení tří inscenací: dvou novinek a jedné osvědčené komedie. Zároveň Vám, našim podporovatelům, nabízíme limitovaný počet VIP vstupenek na všech šest večerů.

Na nové nastudování Smetanovy opery HUBIČKA přijďte 10. nebo 12. června do Divadla Antonína Dvořáka. Hubičku režijně připravuji s dirigentem Markem Šedivým. Českou klasiku hrajeme na krásné scéně Jakuba Kopeckého, kostýmy vytvořila Simona Rybáková. V hlavních rolích Vendulky a Lukáše alternují  Veronika Rovná/ Pavla Vylíčilová a Luciano Mastro/ Martin Šrejma. S uvolněním restrikcí jsme se rozhodli operu v červnu odehrát ve dvou mimořádných předpremiérách.

Činohra NDM zve na komedii Michaela Cooneyho HABAĎÚRA  s Jiřím Sedláčkem a Vladimírem Polákem v hlavních rolích. Kdo ji viděl, ví, že oba pánové děj  (postavený na stále aktuálním zneužívání dávek sociálního systému) vždy vyšperkují novými vtipy a že diváci odcházejí v dobré náladě. Hrajeme 8. a 12. června v Divadle Jiřího Myrona. Hra Piotra Rowického inspirovaná osudy našich slavných rodaček 20. století s názvem ČEŠKY KRÁSNÉ, ČEŠKY MÉ!  je novinkou st&aacu! te;le, ač premiéru měla v září 2020. Činohra ji odehraje 11. a 16. června v Divadle Antonína Dvořáka.

 

Soubory baletu a operety/muzikálu NDM pak zvou širokou veřejnost na open-air happeningy s názvem TANČÍCÍ MOSTY. Ve dnech 4. a 5. června vždy od 16.00 hodin zatančí balet za doprovodu hudebníků z muzikálového souboru na trase od Hradní lávky ve Slezské Ostravě po lávky a zpevněné břehy Ostravice v Komenského sadech v centru Ostravy. Rádi Vás kdekoli na trase uvidíme!

 

Dnes jsme zahájili prodej vstupenek na srpen a září, nová sezóna začne 19. srpna a první premiéru máme 25. srpna.

 

S úctou JIŘÍ NEKVASIL,  ředitel NDM
HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení