english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

TRIPTICH - opera

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu s hudebním ředitelem opery Národního divadla moravskoslezského Jakubem Kleckerem pozval na druhou operní premiéru naší jubilejní -  sté – sezóny 2018-2019. Triptych tří jednoaktových oper Giacoma Pucciniho (1858-1924) je posledním dokončeným operním dílem slavného skladatele (1918). Národní divadlo moravskoslezské uvede Triptych kompletně v jednom večeru vůbec poprvé, symbolicky sto let  a čtyři dny od světové premiéry v Metropolitní opeře v New Yorku. V Ostravě zatím zazněla pouze třetí jednoaktovka  – sarkastická buffa Gianni Schicchi. Ve třech příbězích (Sestra Angelika, Plášť, Gianni Schicchi) Vás v jednom večeru zavedeme do tří různých společenských prostředí, společným jmenovatelem je motto: Tři podoby lásky a smrti.

Pro operu NDM hudebně nastudoval Tomáš Brauner, režie Roman Polák. Inscenace vznikla v koprodukci s Operou Slovenského národního divadla. Uvádíme v italském originále s českými  a anglickými titulky. Osoby a obsazení najdete v pozvánce v příloze.
 

První premiéra v NDM se koná ve čtvrtek 13. prosince 2018, druhá v sobotu 15. prosince 2018, obě v Divadle Antonína Dvořáka. Začátky vždy již v 18.00 hodin.
  

S úctou
Jiří Nekvasil
ředitel NDMHOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení