english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

MÉDEA premiéra řecké tragédie

Vážené dámy, vážení pánové!


Zveme na další činoherní bonbónek! 27. dubna má v Divadle Antonína Dvořáka premiéru inscenace Eurípidovy tragédie MÉDEA v režii Jakuba Šmída s Petrou Kocmanovou v titulní roli.

 

foto Martin Kusyn

Klasickou látku pro naše divadlo nově přeložili grécista Matyáš Havrda a spisovatel Petr Borkovec a snad můžeme už nyní směle tvrdit, že se to oběma pánům povedlo na výbornou a máte se na co těšit! Když přidáme nápaditou scénu Petra Vítka a kostýmy Martina Chocholouška, zveme na inscenaci, která (věříme!) bude jednou z událostí sezóny.

Snad žádná jiná postava v dějinách divadla nebudí tolik vášní jako Médea – žena, která z lásky k Iásonovi zradila svého otce, zabila bratra a navždy opustila vlast. Následovala muže do Řecka a porodila mu dvě děti. Po pár letech ale musí uvolnit místo jiné ženě, a tak ze msty spáchá nejhorší čin, jakého se matka může dopustit…

 

Těšíme se na vás!
Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského
Vojtěch Štěpánek, šéf činohry NDM

P.S. Před první reprízou Médey 29. dubna budou mít oba překladatelé mimořádný dramaturgický úvod k inscenaci ve foyer divadla. Začátek je v 17:30. Zveme!PREMIÉRY NDM DO KONCE SEZÓNY 2023/2024:
OPERA: ● Příhody lišky Bystroušky (6.6.)
ČINOHRA:● Médea (27.4.) ● Den zúčtování (4.5.)● Hornické vdovy (18.6.)
BALET: ● Okno (18.5.)
MUZI KÁL: ● Kinky Boots (13.6.)


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení