english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

ŠKOLA ŽÁRLIVÝCH - opera

Vážené dámy, vážení pánové!
S potěšením Vás spolu s hudebním ředitelem opery NDM Jakubem Kleckerem zveme na premiéru komické opery

Antonia Salieriho ŠKOLA ŽÁRLIVÝCH.

Antonio Salieri (1750-1825) patřil k předním skladatelům své doby, byl dvorním kapelníkem u císařského dvora Josefa II. ve Vídni a mezi jeho žáky patřili Beethoven, Schubert nebo Lizst. Formanův film Amadeus ho líčí jako žárlivého intrikána, ale ve skutečnosti geniálnímu Mozartovi pomáhal a podporoval ho.

Opera Škola žárlivých měla premiéru na karnevalu v benátském divadle v roce 1778, v tomto městě se také odehrává. Děj se točí kolem partnerských vztahů tří párů a jejich propletenců. NDM toto nejpopulárnější Salieriho dílo uvádí ve verzi vycházející z úprav pro vídeňskou premiéru v roce 1783. Režie Gabriela Petráková, hudební nastudování Adam Sedlický. Kompletní inscenanční tým najdete v příloze.

 

Jde zároveň o další počin unikátní Operní akademie Ostrava: V opeře si v několika vybraných představeních zazpívají nejlepší studenti zpěvu Fakulty umění Ostravské univerzity a v některých zahraje Youth Orchestra (orchestr studentů FU OSU a Janáčkovy konzervatoře). Už podruhé si tedy studenti mohou vyzkoušet práci v profesionálním divadle. Zveme samozřejmě srdečně i na studentské premiéry - ty budou 24. a 25. února a vstupenky si můžete zadat ve stejném režimu a za stejnou VIP cenu.  Informace o studentském obsazení najdete před premiérami na webu NDM.

Těšíme se na Vás!
Jiří Nekvasil
ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení