english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

Rok 2024

Vážené dámy, vážení pánové, příznivci Národního divadla moravskoslezského!
Rád bych Vám všem ještě touto cestou popřál všechno dobré v roce 2024. Jsem potěšen, že i v roce 2023 rostla návštěvnost naších divadel a že i Vy k nám chodíte pravidelně! Čiňte tak hojně i v roce 2024.

 

Stěžejním počinem příštího roku bude u nás SMETANOVSKÝ OPERNÍ CYKLUS OSTRAVA 2024. V devíti dnech si budete moci vychutnat všech osm dokončených oper velikána české hudby. Zároveň jde o unikátní a poslední možnost nadlouho takto operní díla Bedřicha Smetany vidět, protože v dalších sezónách máme v plánu hrát pouze dvě – Prodanou nevěstu a Hubičku. Pozvánku na jeden z bloků cyklu (březnový, květnový) dostanete v na přelomu ledna a února.


Na začátku ledna Vás pozveme na další premiéru činohry NDM: V překladu Martina Hilského a režii Ivana Krejčího uvede soubor na jeviště Divadla Jiřího Myrona 13. ledna tragédii Williama Shakespeara RICHARD III. Herecká výzva pro Petra Panzenbergera!


Přijměte už nyní naše pozvání na reprízy dvou barokních oper a rezervujte si termín: 10. ledna a 11. února uvedeme
TANEC NEVDĚČNIC Claudia Monteverdiho a DIDO A AENEAS od Henryho Purcella. Italskou operu uvidíte v Divadle „12“ od 19:00 a anglickou pak po přestávce ve slavnostním sále Emanuela Bastla v patře Divadla Jiřího Myrona.


S úctou
JIŘÍ NEKVASIL

Ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení