english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

Záznam dvou oper v ČRo Vltava a změny

Vážené dámy, vážení pánové!

V současnosti si lze dopřát divadelní zážitek pouze ze záznamu. Zveme Vás k poslechu dvou oper z letošního bienále NODO (New Opera Days Ostrava / Dny nové opery Ostrava). Festival NDM pořádá spolu s Ostravským centrem nové hudby. Letos v srpnu přijali diváci i kritika všechna uvedená díla s velkým nadšením. Český rozhlas Vltava odvysílá v rámci operního večera v sobotu 24. října od 20.00 hodin záznam jevištního provedení děl Marka Keprta HIBIKI, HIBIKI, VZHMOŤ! a Richarda Ayrese ZAHRADA. Operu Marka Keprta připravil režijně Petr Odo Macháček, orchestr Ostravsk&aa! cute; banda řídil Petr Kotík. Scénické realizace opery Zahrada se zhostili Jiří Nekvasil a David Bazika, dirigoval ji Bruno Ferrandis.

Turbulentní vývoj pandemie covidu-19 mění i naše repertoárové plány. Restrikce nám zatím nedovolují uvést Gogolovu komedii REVIZOR (premiéru jsme už podruhé odložili). Neumožní nám bohužel nastudovat operu Petra Iljiče Čajkovského PIKOVÁ DÁMA (na repertoáru měla být od 19. prosince). Ruskou operní klasiku nabídneme divákům v příští sezóně a pro činoherní dílo budeme hledat náhradní termín premiéry, až bude jasné, že můžeme hrát.

V těchto dnech pro Vás připravujeme další možnosti, jak Vás potěšit a pobavit on-line.

Jak už jistě víte, do našeho Divadla „12“ se přesunulo veškeré dění letošního mezinárodního literárního festivalu PROTIMLUV FEST. Program běží bez diváků živě on-line a Vy si jej pohodlně naladíte prostřednictvím odkazů na streamy na našem webu

 

Těšíme se na osobní setkání v lepších časech!

 

Buďte zdrávi!


Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského
 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení