english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

OLIVER: Muzikál

Vážené dámy, vážení pánové!


S potěšením Vás zveme na první premiéru 105. sezóny Národního divadla moravskoslezského! Bude jí 5. října (resp. 7. října) rodinný muzikál Lionela Barta OLIVER! s libretem na motivy slavné knihy Charlese Dickense. V režii Lumíra Olšovského a hudebním nastudování Marka Prášila hrajeme v Divadle Jiřího Myrona.


Jak píše ve svém úvodníku v novém časopise NDM šéfka souboru Gabriela Petráková, jsme pyšní na to, že kvalitou a zájmem diváků náš muzikálový ansámbl už dávno přesáhl hranice regionu. V této sezóně nabídneme premiérově opět top světový repertoár a jednu původní novinku: Po Oliverovi budou mít premiéru komorní dílo Interview (napsané přímo pro naše divadlo!), slavné Chicago a popové Kinky Booots.

O muzikál OLIVER! jsme pro Ostravu usilovali dlouho. Konečně můžeme Vám a Vašim dětem nabídnout dílo z roku 1960, které se stalo prvním britským muzikálem uvedeným na Broadwayi a za více než 60 let od premiéry je jedním z nejhranějších muzikálů vůbec!

Našli jsme skvělé protagonisty: Role sirotka Olivera Twista se zhostí Jan Pražák a Rostislav Radecki – pro oba chlapce je to vůbec první divadelní počin. Dětského šéfa zlodějské partičky si zahrají Lukáš Bátor nebo Filip Škandera. Uvidíte také stálice našeho souboru – Juraje Čiernika, s nímž roli Fagina alternuje Marek Holý (po čase opět u nás!); těšit se můžete na Lukáše Vlčka nebo Romana Haroka, Michaelu Horkou nebo Andreu Gabrišovou, Libora Olmu a další ….a samozřejmě na velkou a úžasnou partu dětí! Více informací o inscenačním týmu a účinkujících v příloze.

Těšíme se na Vás!JIŘÍ NEKVASIL,
ředitel Národního divadla moravskoslezskéhoPREMIÉRY NDM 2023/2024:

OPERA: Tajemství (12.10.)● Čertova stěna (14.12.)● Braniboři v Čechách (22.2.)● Libuše (pouze 10.3. a 12.5.)  ● Příhody lišky Bystroušky (6.6.)
ČINOHRA: Bez roucha (11.11.)● Richard III. (13.1.) ● Ztraceno v Yonkers (20.1.)● Pravda (15.3.)● Médeia (27.4.) ● Den zúčtování (4.5.)● Hornické vdovy (18.6.)
BALET: Labutí jezero (16.11.)● Rapsodie Bohemia (11.4.) ● Okno (18.5.)
MUZIKÁL: Oliver! (5.10.) ● Interview (29.11.) ● Chicago (29.2.) ● Kinky Boots (13.6.)


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení