english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

WEST SIDE STORY - muzikál

Vážené dámy, vážení pánové!
Dovolte mi, abych Vás společně s uměleckou šéfkou souboru opereta/muzikál NDM Gabrielou Petrákovou pozval na ostravskou premiéru WEST SIDE STORY. Klasický pilíř světového muzikálu uvedeme v ostravské premiéře v Divadle Jiřího Myrona poprvé 6. února, ve druhé premiéře 8. února.

Hudba geniálního skladatele Leonarda Bernsteina, náročná taneční čísla Jeroma Robbinse a příběh inspirovaný nejslavnější Shakespearovou tragédií Romeo a Julie řadí WEST SIDE STORY k vrcholům hudebního divadla, což dokazuje neutuchající divácký zájem po celém světě a nespočet divadelních cen, které od svého vzniku muzikál obdržel. Texty písní jsou dílem Stephena Sondheima, libreto napsal Arthur Laurents. Uvádíme v překladu Jiřího Joska. Režie Jiří Nekvasil, hudební nastudování Jakub Žídek.
Choreografie Lucie Holánková. Kompletní inscenační tým včetně představitelů jednotlivých rolí najdete v příloze.

Domácí gang Tryskáčů pod vedením Riffa a portoričtí Žraloci vedení Bernardem se chystají na vzájemný souboj, který má rozhodnout o nadvládě nad newyorským Upper West Side. Svár mezi gangy však zkomplikuje láska bývalého Tryskáče Tonyho a Marii, Bernardovy sestry. Ti se snaží uchránit svůj cit ve světě plném předsudků, nenávisti a násilí.

Dámy a pánové, přijměte mé pozvání na některou z premiér muzikálu WEST SIDE STORY - na čtvrtek 6. nebo sobotu 8. února 2020.

Uváděno po dohodě s Music Theatre International (Europe) Ltd.

S úctou
Jiří Nekvasil

ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení