english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

BOUŘLIVÁ PLAVBA - činohra

Vážené dámy, vážení pánové!

Spolu se šéfem činohry Národního divadla moravskoslezského Vojtěchem Štěpánkem zveme na první premiéru naší 104. sezóny.  V sobotu 17. září se činohra v Divadle Antonína Dvořáka poprvé vydá na BOUŘLIVOU PLAVBU.

Komedie zlínského rodáka, slavného britského dramatika Toma Stopparda, si utahuje z divadelních (operetních) klišé a psaní divadelních textů vůbec. Při plavbě na lodi mají autoři Turai a Gal dopsat své dílo, skladatel Adam hudbu k němu a herci je mají nazkoušet. Velmi rychle ale vychází najevo, že autoři vlastně nemají napsáno vůbec nic…a bouřlivé jsou pak spíše jejich vztahy než plavba samotná.

Stoppard je mistrem slova. Navazuje na tradici nejlepších a nejzábavnějších anglických dramatiků, jakými byli George Bernard Shaw nebo Oscar Wilde. Jeviště uměli proměnit ve výkladní skříň pro vynalézavé používání jazyka. Stoppard píše o tom, co zná a co miluje: o divadle, píše o něm ve všech jeho formách a odstínech. Rád obohacuje staré žánry o nové prvky, což činí jeho dílo jedinečným a výstředním. I  Bouřlivá plavba je zčásti volnou adaptací komedie Hra na zámku maďarského dramatika Ference Molnára, zčásti hudební komedií, zčásti fraškou a zčásti metadivadelním zkoumáním reality a fikce. Přijďte se o tom sami přesvědčit!


Těšíme se na Vás!
Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení