english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

PRODUCENTI - muzikál

Vážené dámy, vážení pánové!
Spolu s Gabrielou Petrákovou - šéfkou souboru muzikálu Národního divadla moravskoslezského a zároveň režisérkou inscenace - zveme na první muzikálovou premiéru této sezóny. Dílo Mela Brookse PRODUCENTI uvedeme v premiéře 27. října, druhé obsazení pak poprvé 29. října. O tento slavný americký muzikál jsme usilovali dlouho, konečně jej tedy můžeme představit i Vám!


Mel Brooks natočil na konci 60. let film Producenti; měl ohromný úspěch a Brooks dostal hned za svůj první filmový scénář sošku Oscara (1968). Úspěchu a ocenění se dočkala i jevištní adaptace - muzikál měl na Broadwayi premiéru v roce 2001 a o rok později získali Producenti 12 ze 14 možných Cen Tony! Hrají se po celém světě dodnes. Věříme, že se muzikál bude našim divákům líbit stejně jako těm ve světě a že jej na jevišti Divadla Jiřího Myrona budeme uvádět mnoho let!

Příběh je zřejmě dostatečně znám, tedy jen připomeneme, že jde o muzikál o inscenování muzikálu, který má ovšem být jasným propadákem. Účetní Leo zjistí, že by spolu s producentem Maxem mohli vydělat spoustu peněz na neúspěšném muzikálu. Najmou nejhoršího režiséra, nejhorší herce a příběh postaví na oslavném blábolu na Adolfa Hitlera. Jenže… během zkoušek dojde k neplánovaným zvratům a změnám, díky nimž se výsledné dílo stává okamžitě komediálním hitem, a nakonec oba strůjci (ne)úspěchu končí ve vězení. Ne nadlouho....

Těšíme se na Vás v hojném počtu na premiéře ve čtvrtek 27. října nebo na premiéře druhého obsazení v sobotu 29. října. 

 

Těšíme se na Vás
Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení