english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

JULIETTA ANEB SNÁŘ - opera

Vážené dámy a pánové!
Dovolte mi, abych Vás spolu s uměleckým ředitelem opery Národního divadla moravskoslezského Jakubem Kleckerem srdečně pozval na očekávanou premiéru opery Bohuslava Martinů Julietta aneb Snář.

Odehraje se v Divadle Antonína Dvořáka ve čtvrtek 11. dubna v 18.30 hodin, druhá premiéra bude v sobotu 13. dubna ve stejném čase tamtéž. Reprízy v této sezóně: 18. a 23. dubna, 7.,15. a 21. května a 5. června.

Bohuslav Martinů (1890–1959) dopsal "snovou" operu pro pražské Národní divadlo v roce 1937, premiéru tam měla následujícího roku. Hudebního nastudování se tehdy ujal Václav Talich, režii měl Jindřich Honzl. Libreto vychází z tehdy velmi známé divadelní hry Georgese Neveuxe Juliette ou la Clé des songes. Bohuslav Martinů považoval Juliettu za svou nejzdařilejší operu, stejně k ní přistupoval Václav Talich. NDM uctí vůbec prvním uvedením této surrealistické opery ve své historii mj. letošní kulaté výročí úmrtí skladatele.

Režijně operu pro NDM připravilo duo SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský). Pro naše divadlo již tento výjimečný tandem nastudoval například Janáčkovy Výlety páně Broučkovy nebo Mozartovu operu La clemenza di Tito. Hudebního nastudování se ujal umělecký ředitel opery NDM Jakub Klecker. Informace o inscenačním týmu i kompletním obsazení jsou v příloze.

Roli Julietty alternují Kateřina Kněžíková a Doubravka Součková. V hlavní roli Michela, který hledá svou dívku snů, se představí Jorge Garza a Luciano Mastro. Jorge Garza přitom roli Michela dobře zná. Zpíval tuto postavu mj. také ve druhé polovině března na unikátní koncertní premiéře opery Juliette v newyorské Carnegie Hall.

Těšíme se na Vás!
S úctou
Jiří Nekvasil
ředitel NDM


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení