english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

KVĚTINY PRO PANÍ HARRISOVOU - muzikál

Vážené dámy, vážení pánové!
Spolu se šéfkou souboru opereta/muzikál NDM Gabrielou Petrákovou srdečně zveme na první muzikálovou premiéru naší 102. sezóny. V sobotu 3. října uvedeme v Divadle Jiřího Myrona v české premiéře britský muzikál

KVĚTINY PRO PANÍ HARRISOVOU. 

Skladatel Richard Taylor (1965) a libretistka Rachel Wagstaff (1980) vytvořili v roce 2016 křehkou muzikálovou pohádku pro dospělé o lidské laskavosti a cestě za snem podle knihy Paula Gallica Mrs. ´Arris Goes to Paris (vydána roku 1958).
Držitelka Ceny Thálie Hana Fialová byla jasnou volbou pro roli dobrosrdečné londýnské uklízečky Ády, která jde za svým snem stůj co stůj. Rozhodne se pořídit si přepychové šaty z kolekce haute couture Christiana Diora. A jít za snem by si měl podle ní stůj co stůj každý z nás! Inscenaci jsme při plánování sezóny letos v lednu a únoru chtěli zařadit v premiéře na jaře 2021, ale jsem moc rád, že toto krásné a optimistické dílo nabídneme divákům už nyní.

Režie muzikálu, který se po svém uvedení v Británii dočkal mj. dvakrát ceny pro nejlepší muzikál roku, se v NDM ujala Gabriela Petráková, hudebního nastudování Jakub Žídek. Překlad Hana Nováková, kostýmy Marta Rozskopfová, scéna Ondřej Zicha. Kromě Hany Fialové uvidíte například Tomáše Savku, Patricii Janečkovou, Evu Zbrožkovou, Jarmilu Haškovou, Romana Haroka nebo Michaelu Horkou. Kompletní inscenančí tým je v příloze.

Dámy a pánové, přijměte naše pozvání na premiéru 3. října v 18.30 hodin, resp. na druhé uvedení v neděli 4. října v 16.00 hodin.

 

Těšíme se na Vás!


Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení