english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

ZAHÁJENÍ 101. SEZÓNY - galavečer

Vážené dámy, vážení pánové, milí příznivci Národního divadla moravskoslezského!

Dne 12. srpna 1919 zahájilo v Městském divadle v Ostravě (dnes Divadlo Antonína Dvořáka) svou činnost Národní divadlo moravskoslezské představením opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Na začátku 101. sezóny 2019/2020 vstupuje tedy největší kulturní instituce v Moravskoslezském kraji do druhého století své existence.

Již po desáté zahajujeme sezónu galavečerem, ve kterém všechny naše soubory představí v atraktivních ukázkách zajímavý program nadcházejících deseti měsíců. Letošní jubilejní Galavečer 2019/2020 bude ovšem výjimečný!

Poprvé se totiž gala k zahájení sezóny odehraje v obou našich divadelních budovách. Obě naše velká divadla jsou celých 100 let stálými divadelními scénami Národního divadla moravskoslezského, i když před 100 lety nesla jiná jména a změnila svou podobu zvenku (hlavně Divadlo Antonína Dvořáka) i zevnitř (Divadlo Jiřího Myrona). Každý soubor se během gala představí tam, kde je více „doma“. Kromě toho ale naši umělci chystají několik překvapení a také malý exkurs do stoleté historie NDM. Rozhodně to bude divadelní večer, jaký tady za 100 let nebyl. A já Vás tímto srdečně zvu!
První část večera se odehraje v Divadle Antonína Dvořáka –  na programu budou ukázky operní, baletní i činoherní. Ve druhé části večera Vás číší vína přivítáme v Divadle Jiřího Myrona. Tam se představí domovský soubor operety/muzikálu, ale také opět balet nebo činohra. Přestávka tentokráte bude hodinová, po skončení první části programu v Divadle Antonína Dvořáka (začíná tradičně v 18.30 hodin) se přesuneme do Divadla Jiřího Myrona, k čemuž můžete využít i příjemného doprovodu členů naší činohry. Bude také čas na občerstvení buď v kavárně Národní dům, nebo v baru Ve Dvanáctce.

 

Galavečer 2019/2020 uvádíme pouze ve dvou termínech – 7. a 8. září 2019.  Program gala najdete na našem webu www.ndm.cz.

Těšíme se na Vás!
JIŘÍ NEKVASIL,
ředitel Národního divadla moravskoslezského


 


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení