english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

TANNHÄUSER - opera

 Vážené dámy, vážení pánové!

Po deseti letech se vrací na jeviště Divadla Antonína Dvořáka operní dílo Richarda Wagnera (1813 - 1883). Tentokrát naše volba padla na velkou romantickou operu o třech dějstvích a čtyřech obrazech TANNHÄUSER. Premiéru má nové nastudování 27. dubna, druhé obsazení se představí 29. dubna.

Dílo mělo svou úspěšnou světovou premiéru v Drážďanech v roce 1845. Od posledního ostravského nastudování premiérovaného v roce 1972 uplynulo více jak 50 let. Poprvé v historii Národního divadla moravskoslezského ovšem přivádíme na naše jeviště TANNHÄUSERA v německém originále a navíc v jeho poslední autorizované, tzv. „vídeňské“ verzi z roku 1875.

Wagnerovy opery nejsou kvůli jejich realizační náročnosti na českých operních jevištích častými hosty. V roce 210. výročí narození Richarda Wagnera budete mít v Ostravě možnost opět vstoupit do jeho jedinečného divadelního světa, stvořeného z podmanivé hudby a básnivého libreta! TANNHÄUSER je magická filozofická báseň a velké operní divadlo!

V hudebním nastudování Marka Šedivého ožijí hrdinové příběhu na scéně Daniela Dvořáka a v kostýmech Marty Roszkopfové. Důležitou úlohu má sbor (pro tuto operu je rozšířen) – sbormistrem je Jurij Galatenko. Je pro mne velkou ctí, závazkem i radostí pracovat na této náročné inscenaci jako režisér.

V hlavních rolích se představí renomovaní sólisté Gianluca Zampieri/Hans-Georg Priese (Tannhäuser); Maida Hundeling/Kateřina Hebelková (Venuše/Alžběta), Jiří Hájek / Pavol Kubáň (Wolfram). Kompletní obsazení a inscenační tým najdete v příloze.

Začátky představení jsou posunuty na 18:00. Pokud vám termíny nevyhovují, rezervujte si vstupenky na některou z repríz do konce této sezóny – 5. nebo 30. května.

WAGNERA JE TŘEBA ZAŽÍT!!!

Těšíme se na Vás
JIŘÍ NEKVASIL, ředitel
HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení