english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

HOŘÍ MÁ PANENKO - činohra

Vážené dámy, vážení pánové!
Spolu se šéfem činohry Národního divadla moravskoslezského Vojtěchem Štěpánkem Vás všechny srdečně zvu na premiéru komedie HOŘÍ, MÁ PANENKO. V Divadle Jiřího Myrona hrajeme od 26. listopadu, první repríza bude 29. listopadu.

Kultovní příběh Miloše Formana, Jaroslava Papouška a Ivana Passera pro nás zdramatizoval a režíruje TOMÁŠ SVOBODA. Věřím, že jeho pojetí u diváků zaboduje podobně, jako se to povedlo jeho komedii Goldoni po ostravsku v minulé sezóně!


Děj představovat netřeba. Divadelní adaptace Tomáše Svobody nás podobně jako Formanův film zavede na hasičský bál. Tomáš Svoboda angažoval pro náš reprezentační ples požárníků kromě herců činohry NDM a muzikálu také velkou skupinu komparsistů, mezi nimiž jsou stejně jako ve filmu neherci. Většina z účinkujících ponese na trh svá vlastní jména (Jiří Sedláček hraje Jiřího Sedláčka!) a všichni svůj smysl pro humor. Nebude chybět živá dechovka, tombola a volba královny krásy. „Hrát“ bude i celý prostor Divadla Jiřího Myrona – scénograf Nikola Tempír naplno využívá interiéru z 80. let 20. století.

 

Máte-li chuť, přijďte se naladit už tuto středu (16. listopadu v 18:00) do kavárny Národní dům. Ateliér pro divadelní vzdělávání při NDM a členové činohry zvou na Poetickou kavárnu na hasičská témata (samozřejmě s akcentem na připravovanou komedii).


Těšíme se na Vás!
Jiří Nekvasil, ředitel Národního divadla moravskoslezskéhoHOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení