english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

ČERTOVA NEVĚSTA: Činohra

Vážené dámy, vážení pánové!
Ve čtvrtek 14. prosince bude mít obnovenou premiéru opera Bedřicha Smetany ČERTOVA STĚNA, kterou připravujeme pro souborné uvedení všech osmi dokončených oper v rámci Smetanovského operního cyklu Ostrava 2024. Zveme Vás do Divadla Antonína Dvořáka buď na čtvrtek 14., nebo na premiéru druhého obsazení v sobotu 16. prosince!


Operu zkoušíme režijně se sólisty a sborem opery NDM, hudebního nastudování se ujal hudební ředitel souboru Marek Šedivý. Změn doznalo oproti premiéře před 10 lety obsazení – kompletní informace najdete v příloze.


Čertova stěna
je poslední - osmou dokončenou operou velikána české hudby a vyniká promyšlenou hudební kompozicí.  Námět čerpá z české historie i pověstí oblasti Povltaví. Pojednává o nepovedených zásnubách jednoho z Rožmberků - Voka Vítkovice, který (podněcován škodolibým Rarachem) chce kvůli tomuto nezdaru zasvětit zbytek života Bohu a vzdát se lásky. Je to opera romantická a zároveň lehce komická. Světovou premiéru měla v říjnu 1882 a libreto k ní opět (jako v případě Hubičky a Tajemství) napsala Eliška Krásnohorská.

 

S úctou JIŘÍ NEKVASIL, ředitel NDM


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení