english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

Výstava děl JAROSLAVA RÓNY

Dámy a pánové!

Zveme na vernisáž i prohlídku mimořádné výstavy v Divadle Antonína Dvořáka. Svá díla tam od 14. května vystaví jeden z nejznámějších a neuznávanějších českých výtvarníků JAROSLAV RÓNA. Vernisáž v Galerii současné malby ve foyer divadla se odehraje za přítomnosti autora právě 14. května v 17:00.

Jaroslav Róna (nar. 1957) je vyhraněný sochař a malíř. Je zakládajícím členem skupiny Tvrdohlaví a strhává na sebe pozornost od roku 1987, kdy skupina vznikla. Kurátor Martin Dostál v anotaci k výstavě mj. napsal: "Charakteristický je jeho malířský rukopis s temnými barvami a příběhy, kterými nás vrací do doby, kdy se rozhodovalo o moderním umění a snad i o moderním světě. Jeho obrazy dokáží probudit divákovu představivost, představu o životě a o světě, v němž bychom asi chtěli žít, ale on nám uniká přes prsty." Sedm děl představíme v našem divadle. Sněte také!

Zároveň v den této vernisáže pokřtíme katalog výstav, které už v galerii Divadla Antonína Dvořáka viděly bez nadsázky tisíce lidí v letech 2017-2024. Výstavy jsou přístupné zdarma vždy ve dnech, kdy v divadle hrajeme. Diváci našich představení si práce renomovaných českých výtvarníků, ale i těch, kteří mají před sebou velmi slibnou budoucnost a jsou spjati s naším regionem místně nebo třeba časem studií, prohlédnou vždy v hojném počtu a se zájmem.

Zveme na poslední výstavu v této sezóně!

JIŘÍ NEKVASIL, ředitel Národního divadla moravskoslezského


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení