english deutsch русский po polski
booking.com trip advisor facebook instagram

Partnerství s NDM

DIDO A AENEAS: Opera

Dámy a pánové!
Dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozval k poslechu Českého rozhlasu Vltava: V sobotu 7. října od 20.00 hodin zazní premiérově nahrávka našeho nastudování opery Henryho Purcella (1659–1695) DIDO A AENEAS.


Inscenace vznikla v rámci společného a v Česku stále unikátního propojení opery NDM a Fakulty umění Ostravské univerzity – Operní akademie Ostrava. První inscenaci jsme realizovali v roce 2019. Talentovaní studenti operního zpěvu zde dostávají jedinečnou příležitost nastudovat roli v reálných divadelních podmínkách spolu se staršími profesionálními kolegy.


V naší nahrávce se pod taktovkou dirigenta Jiřího Habarta a za doprovodu komorního orchestru sólistů Ostravské univerzity v titulních rolích představí Karolína Levková a Robin Červinek, dále účinkují Magdaléna Rovenská, Klára Hlúšková, Veronika Andrašková, Josef Kovačič a Elizabeth Višovanová. Náročné sborové party nastudovalo Operní studio NDM pod vedením sbormistryně Lenky Živocké.


Večer na Vltavě doplní rozhovory, ve kterých budete mít možnost dozvědět se něco více nejen o Operní akademii Ostrava, ale též o mimořádné práci Operního studia NDM, které příští rok oslaví 30 let! Renáta Spisarová pořad připravila a hovořila se mnou, Evou Dřízgovou-Jirušovou a Lenkou Živockou.


Nádhernou barokní operu uvádíme v Národním divadle moravskoslezském v jednom večeru společně s dílem Claudia Monteverdiho TANEC NEVDĚČNIC (premiéra byla 9. února 2023). Začínáme v Divadle „12“ dílem italským a po přestávce pokračujeme ve slavnostním sále Divadla Jiřího Myrona, kde zazní „první anglická opera“ DIDO A AENEAS. Jedinečné komorní představení přináší tyto dvě mimořádné raně barokní opery doslova na dotek, diváci se tu ocitnou doslova uprostřed hudby. Dámy a pánové, samozřejmě zveme i do divadla!


Příjemný poslech rozhlasu a na shledanou v divadle!
S úctou JIŘÍ NEKVASIL, ředitel NDM a režisér obou oper


HOTEL Palác Elektra v Ostravě hodnocení